„Najważniejsze to zacząć. Nie zrażać się, gdyby coś poszło nie tak, nie przejmować się ewentualnymi niepowodzeniami, tylko cieszyć się procesem twórczym. Nawet jeśli na początku efekt nie spełni naszych oczekiwań, to próbujmy dalej, by stopniowo nabierać coraz większej wprawy i biegłości. Gwarantuję, że obserwowanie coraz lepszych efektów własnej pracy przyniesie ogrom satysfakcji. Cieszmy się rozwojem swoich umiejętności i samą pracą twórczą.”
Maciej Sperski

Samouczek to gotowa instrukcja, która w przejrzysty i intuicyjny sposób pokazuje, jak w kilku etapach, za pomocą posiadanych narzędzi wykonać gotowe dzieło.

– Jeśli wybierzesz komplet z dłutami, otrzymasz go w specjalnym, ekologicznym opakowaniu prezentowym.

– Jeśli rozpoczynasz naukę rzeźbiarstwa i nie posiadasz żadnych narzędzi, zaopatrz się w zestaw rozbudowany o zaciski, które ułatwią Twoją pracę.

– Jeśli posiadasz już potrzebne narzędzia (dłuto typu V, dłuto półokrągłe oraz nożyk rzeźbiarski), wystarczy, że zamówisz album z dopasowanym kawałkiem drewna. Za pomocą swoich dłut również osiągniesz świetny efekt.

– Jeśli posiadasz jeden z zestawów podstawowych i chcesz kontynuować przygodę z Samouczkiem, wybierz album z dodatkowymi projektami i doskonal swoje umiejętności.

– Jeśli czujesz, że rzeźbiarstwo to ciężka praca, wybierz Samouczek z projektem miska jaszczurka. Jeśli jednak lubisz wyzwania, nic nie stoi na przeszkodzie byś swoje pierwsze kroki, skierował w stronę konika na biegunach lub samochodu.

Każdy Samouczek rzeźbiarski został stworzony z myślą o początkujących rzeźbiarzach. To od Ciebie zależy który projekt wybierzesz.

SAMOUCZEK RZEŹBIARSKI

MISKA JASZCZURKA

KONIK NA BIEGUNACH

SAMOCHÓD

FIGURKA ŻOŁNIERZYK

Wyrzeźbiłeś? Podaj dalej!

Po ukończeniu pracy poradnik możesz przekazać innej osobie, wystarczy domówić dodatkową deskę i rzucić wyzwanie tacie, kuzynowi, bądź koleżance z pracy. Dzięki temu będziesz miał możliwość porównania Waszych dzieł.